Kryształy dla kobiet

Kryształy dla kobiet

Wszystkie zdjęcia kryształów są autorstwa Agnieszki Charuby, insati.pl

Kobieta to istota kreująca rzeczywistość i materialny świat wszystkimi stanami świadomości i energii. Poczynając od macierzy zapisów w komórkach, poprzez uwarunkowania ciała, myśli, słowa i działania. Współczesny świat mocno zaburza naturalne rytmy i cykle krążące pomiędzy kobietą a Naturą. Powracamy do nich na różne sposoby – poprzez świadomy oddech, pobyt w przyrodzie, dietę i ćwiczenia ciała, rozluźnianie, dobre środowisko a także choroby – zdrowienie.

Kobieta jest nieustannie połączona z jakimś cyklem i pod jego wpływem. Od momentu dojrzewania potrzebuje poprowadzenia w świat kreowania i zarządzania. Zarządzania umysłem poprzez serce i wyczucie. Nieustannie świat dostarcza nam informacji co i jak zrobić. Uczymy się tego na nowo, najwięcej od roślin i zwierząt, a także z pradawnych zapisów w kryształach. Natura wie. Klarownie przekazują to kryształy Ziemi.

Kryształy towarzyszą kobietom nieustannie. W ozdobach ciała i ubioru, biżuterii, talizmanach i domowych wzmocnieniach przestrzeni. Powrót do naturalnego rytmu jest sprawą absolutnie indywidualną i zależy od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Są jednak są pewne grupy kryształów, które wyjątkowo wspierają zarówno kobiecość jak i powrót do swojego osobistego zegara.

Najważniejsze z nich to karneol, kryształ różowy, jaspis czerwony, granat, rubin, perła, rodochrozyt, hematyt.

Dopełniają je kryształy zielone wspierające regenerację i niebieskie wprowadzające spokój i powiększenie intuicji. Razem tworzą komplety wspierające wielopłaszczyznowo. Poniżej zaproponuję takie zestawy dobrane ogólnie. Zawsze trzeba się kierować dodatkowo własnym wyczuciem przyjmując wskazówki od świata zewnętrznego. Najwięcej o sobie wiesz Ty sama – 100 procent.

 Dojrzewanie i pierwsze lata miesiączkowania

Czas miesiączki

Czas owulacji

 Przygotowanie do ciąży

Czas ciąży i poród

Połóg i regeneracja po ciąży, karmienie piersią

Drugie kwitnienie kobiety