O mnie

O mnie

KRYSZTAŁOWE ŚWIATY
Katarzyna Bratumiła Baran, dr inż. arch. z doktoratem historii architektury w kierunku początków gotyku w Polsce i Europie i odtwórczyni energetyki katedry średniowiecznej w projekcie współczesnym. Badacz miejsc mocy i twórczyni sieci kryształowych na całej Ziemi, autorka 9 książek o tematyce zrozumienia świadomości naszej i Natury poprzez Kamienie, twórczyni metody aktywacji Człowieka w mandali kryształowej, autorskich warsztatów zgłębiania świadomości swojej linii życia i poszerzania nad-zmysłów, uczestniczka ruchów tworzenia nowych paradygmatów i wzorców Cywilizacji Człowieka, odtwarzania wzorów w macierzach Człowieka jako genialnego Projektu perpetuum mobile energii i ciała. Twórczyni projektu SPA Kryształowego jako centrum badawczego i Odnowy Człowieka, jako ponowna możliwość uzyskania Diamentowego Stanu Świadomości. Współpraca i prowadzenie projektów: Studium Kryształowego przy Ezoterra House oraz Akademii Kryształowej przy szkole Agnieszki Derlety w Londynie.
Propaguję wiedzę opartą na latach doświadczeń z kryształami i słowiańskim widzeniu świata – opartym o Ziemię połączoną z Kosmosem.
Przypominam na spotykaniach o naturalnych dla nas i używanych kiedyś swobodnie Kryształowych Strukturach Mocy Człowieka.
Działanie z odwagą i szczerze, otwarcie pozwala na stopienie się struktur zupełnie obcych dla Człowieka – struktur strachu i zawikłania w wymyślonych wizjach naszego życia.
W chwili obecnej postrzegam siebie jako towarzysza od przypominania – jak działa nasze pole życia i jak wygląda wzorzec projektowania Macierzy energetycznej, następnie jego materializacja.
Przypominamy sobie jak tworzyć przestrzenne struktury energetyczne (na podstawie kilkunastu lat badań nad energetyką kościołów gotyckich), a także naturalne odczyty i zapisy w kryształowym polu osobistym oraz połączenia z Ziemią i Wszechświatem.
Na spotkaniach uczymy się odczytywania informacji z minerałów i kryształów poprzez pola kryształowe i inicjowania Mocnych, energetycznych decyzji do zmian u osób „chwilowo zagubionych”:), poszukujących odpowiedzi, zdrowia, celu i szczęścia w życiu.
Propaguję wiedzę opartą na latach doświadczeń z kryształami i słowiańskim widzeniu świata – opartym o Ziemię połączoną z Kosmosem.

Przypominam na spotykaniach o naturalnych dla nas i używanych kiedyś swobodnie Kryształowych Strukturach Mocy Człowieka. Skrzydła Jedności – łączność z Wszechświatem, Koło Mądrości i Mocy, Korona przymiotów królewskich człowieka

Ponownie poruszam zagadnienia Przejścia przy Narodzinach i Odejściu Ciała – tym razem na bazie informacji i wsparcia od naszych ludzkich kryształów, Kryształowych mandali, żywiołów i świata roślin i zwierząt – ruszają warsztaty i wykłady.
Zawodowo byłam wykształcona jako architekt inżynier, doktor historii architektury Politechniki Wrocławskiej – ze specjalnością początków gotyku klasycznego na Śląsku – gotyku dającego połączenie Nieba i Ziemi oraz przestrzenie o niezwykłych właściwościach i możliwościach. Byłam również kilkuletnim wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego kształcąc dokumentalistów zabytków. Te długoletnie spacery po przestrzeniach małych i dużych kościołów oraz zabytkowych świeckich przestrzeni mieszkalnych w średniowieczu dało mi bardzo wrażliwe spojrzenie na energię miejsc i jej oddziaływanie na ludzi. Nawet jeden kościół – wzniesiony zwykle na miejscu mocy – ma wiele różnorodnych zakątków mocnych energetycznie i czasem całkowicie różnych od siebie. Miejsca te wraz z budowlami są też między sobą połączone w sieci przestrzennej opasającej Ziemię i w nieustannym kontakcie, jakby rozmawiały ze sobą. Kontakt ten odbywa się z pomocą kryształów urodzonych i mieszkających wewnątrz Ziemi.

Prywatnie: Po różnych przygodach życiowych otworzyły mi się możliwości „czytania z przestrzeni” i kontaktów z energiami otoczenia, innymi istotami, co doprowadziło do rozwoju tych umiejętności oraz szybkich i gwałtownych zmian zawodowych i osobistych. Dar bardzo chciał być używany 🙂

Od kwietnia 2013 roku mieszkam (wraz z rodziną) w mini wsi w Górach Kocich, niedaleko Trzebnicy, co dało mi nareszcie! okazję do badania pola kryształowego Przyrody, obserwowania pierwotnej energetyki roślin uprawianych przez człowieka i dziko rosnących. Większość z naszego areału to wolno rosnące różne zioła z alejkami miedzy nimi – całość tworzy ciekawy sposób na spotkanie wielu roślin i zawsze pasjonującą wycieczkę labiryntem Natury.
Prowadzę warsztaty o kryształach i czytania pola kryształowego w całej Polsce i w Europie.
W roku 2017 rozpoczęłam wydanie serii książek o kryształach, a właściwie życiu w kryształowych światach – czyli całej Naturze Ziemi. Dostępne są już „Mandale kryształowe” oraz „Kryształy w życiu człowieka”.

Kolejna część „Relaks i zdrowie w kryształach” pojawi się w 2022 roku.

Wprowadzam do miejsc publicznych spotkania i relaks w pierwowzorze komnaty kryształowej. Da to możliwość doświadczania wibracji kamieni w większym stężeniu niż zazwyczaj mamy okazję i w ten sposób, poprzez szybsze przełamanie barier lękowych, szeroki dostęp do swoich możliwości i informacji o sobie. Każdy potrzebuje jakiś określony rodzaj i ilość „kilogramów” minerałów dla przełamania pewnego punktu krytycznego, po którym następuje ogromne rozluźnienie i pojawiają się przeróżne regulacje na poziomie ciała, a także emocji i umysłu.

Prowadzę również doświadczenia nad tematyką kryształowo-kwiatowych ogrodów oraz harmonizacją otoczenia domu i jego wnętrza – poprzez wprowadzanie elementów żywiołów i struktur kryształowych.