Kryształy „Specjalne”

 

bardzo silne transformacje blokad cała,

decyzja odwagi do życia w wolności

jest nagradzana głęboką wiedzą wewnętrzną,

poczuciem siły fizycznej w ciele, witalnością

 

 

Diament z Herkimer i inne Diamenty Kryształowe

„mała Galaktyka”, „mała Giga-elektrownia”,

Kryształ o bardzo silnym własnym świetle wewnętrznym, maleńki, max do 2-3 cm, dwustronnie zakończony szpicem, daje możliwość silnej transformacji poprzez „dodatkowe” ukryte źródła i  struktury Światła. Pokazuje nam, że mamy w sobie takie dodatkowe zasilanie struktur światła, o których nie wiemy świadomie i czas zacząć ich używać.

Wskazówki do tego przychodzą w „krystalicznych snach” bardzo wyrazistych i rzeczywistych, pełnych energii i podpowiedzi jak przekształcić sercem te miejsca, gdzie setkami małych kanalików nieświadomie uchodzi nasza energia w strachu – do „zasilania świata” – zamiast dawać dostęp do wewnętrznych, potężnych pokładów Siebie:)

Daje to codzienne zwiększanie dodających się do siebie zasobów energii, które naturalnie podnoszą nasze wibracje. Następuje wówczas stan nasycenia energią – wyczuwany jako Pełnia Energetyczna – Błogostan, nasycenie do poziomu, w którym ciało fizyczne i subtelne naturalnie przestawia się na zasilanie substancjami struktur Serca. Jest to stan podobny do ulubionego stanu „zakochania”, w którym nie musimy jeść ani spać, żeby posiadać olbrzymie pokłady energii do działania. I najczęściej jest to działanie polegające na dzieleniu się ze światem swoim tryskającym szczęściem i zasobami, kreacją, dzianiem – jak perpetuom mobile.

 

 


Kwarc z Faden i Pakistanu

Kryształy o działaniu wibracji Herkimera, o budowie złożonej z wielu połączonych  kryształów dwustronnych, o fantastycznych, przepięknych kształtach – dają nam możliwość wglądu w umowną złożoność rzeczy i szybkie, „cudowne” rozwiązania.

Silnie uzdrawiający ciało w stanie całkowitej odwagi serca, bez kompromisów i odkładania na później zmian, natychmiastowy skutek – natychmiastowej decyzji i determinacji bycia w wibracjach dla siebie harmonijnych na co dzień.

Przypomina często kształtem obiekt floty międzygalaktycznej – tak szybkie i zadziwiające  mogą być zmiany przy naszej decyzji – jak działanie poza naszą schematyczną strukturą czasoprzestrzenną – mamy Moc by wychodzić poza nasz schematyczny umysł. Ta moc jest w odczuwaniu jej i przepuszczaniu bez oceny prze struktury serca.

 

Kryształy dwustronne

Kryształ pojedynczy lub polikryształ z wykształconymi obustronnie czubkami ma właściwości bardzo silnie transformujące, nie dwukrotnie szybciej, ale działając jednocześnie na wielu płaszczyznach i poziomach energetycznych w sposób, nad którym nie mamy żadnej świadomej kontroli – umysł nie widzi tam żadnych logicznych ciągów zmiany sytuacji na lepsze w danej chwili, efekty widać powoli ale wielopłaszczyznowo.

Z tego powodu jest to kryształ dla osób, które wchodzą w codzienność z tak zwanym prowadzeniem – bez oceny sytuacji z punktu widzenia jednego dnia – wiedzą i czekają na dalszą perspektywę wglądu – jednocześnie będąc cały czas w połączeniu ze swoją Intuicją i stanami Pełni Energetycznej – Błogostanu. Im częściej dosięgamy tych wibracji, tym mniej oporu stawia nasz umysł na drodze do zmiany.

Najważniejsza jest świadomość ze nie jest to sposób na ulepszanie siebie za pomocą zmian, tylko na ćwiczeniu i obserwacji stanu Pełni i uczeniu się życia w nim na co dzień. Cieszenie się przepływem życia bez dalszych planów i marzeń o przyszłym szczęściu. Szczęście to właśnie bycie w tym stanie – reszta świata się do tego dopasowuje w miarę puszczania resztek naszego lęku – lęku przed Mocą Pełni i Szczęściem.

 


Ametryn – Taniec Nieba i Ziemi

Niesamowite naturalne połączenie dwóch kryształów o różnych barwach i wibracjach – ametystu i cytrynu – z połączenia powstała nazwa ametryn – złoże ametystowe w kolorze intensywnego fioletu posiada pręgi naturalnego cytrynu o barwach złotobrązowych.

Podobnie niesamowite jest polaczenie tych wibracji i ich oddziaływania na struktury człowiekaJ  – jest to przepiękny taniec dwóch pasm kwarcu, przeplatających się jak spirale naszego dna czy kundalini czy roślin w naturze – wzmacniających się i wspierających nawzajem.

Naturalny cytryn – mieszanka barwy cytrynowej z brązami i szarościami – posiada właściwości silnie zakorzeniające naszą „Wiedzę Wyższą” w strukturach Ziemi. Jest jak Drzewo, które sięga korzeniami daleko w głąb w kierunku jądra i koroną wspina się do nieba i sięga ramionami gwiazd – idealne połączenie Ziemi i Nieba, wiedzy ziemskiej z kosmiczną, mądrości Kobiety i Mężczyzny, Intuicji i Racjonalizmu.

Do tego tańca dołącza fiolet ametystu  i otacza całość opieką czystości umysłu i wielkiej pięknej, wolnej przestrzeni do myślenia, w stanie przyjemnej medytacji- świeżości nowych kreacji.

Kryształ wszelkiej równowagi i współdziałania zarówno na poziomie tkanek i narządów ciała, jak też na wszystkich płaszczyznach życia materialnego i duchowego. Pomaga znaleźć rozwiązania  i złoty środek we wszelkich sytuacjach dualnego świata. Pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie co dla nas jest najważniejsze i spokojnie rezygnować ze sfer życia, które nas nie wspierają energetycznie.

 

Księżycowy Pył

Mieszanka kilkunastu kryształów i minerałów o ziarnach wielkości kilku milimetrów. Połączenie to daje wibracje delikatności i magii tęczy – wysokich walorach transformacji w stanie lekkości i poczuciu wewnętrznego piękna. Odczuwane jako eliksir młodości czy wibracje życia.

W skald wchodzi 7 kryształów i kilka minerałów: biały, różowy, fioletowy, cytryn, dymny, awenturyn, jaspis, hematyt, chalcedon, amazonit, turkus, fluoryt. Pięknie działa wysypany na misce czy w domowej fontannie, odświeża i tonizuje przestrzeń, nadaje jej witalności i radości.

 


Kryształy Masywu Ślęży

Masyw Góry Ślęży znany jest ze swojej potężnej mocy. Mało kto wie, że dookoła Ślęży odkryto bardzo wiele  miejsc wydobywania kryształu – między innymi pokłady bardzo rzadkiej odmiany – kryształu dymnego. Jeśli się przyjrzeć rozłożeniu tych miejsc – okolice Strzelina, Strzegomia, Jeleniej Góry z kotliną, Ząbkowic Śląskich i Kłodzka z całą kotliną aż do kopalni złota w Złotym Stoku – okaże się, że Ślęża jest otoczona „wychodzącymi spod ziemi” kryształami białymi i czarnymi. Przypadek? Czy niezwykłe miejsce jednoczenia się energii naszego dualnego świata – żeńskiej z męską, czerni z bielą, materii i ducha, Ziemi i Kosmosu!

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że pod całym tym ogromnym terenem rozprzestrzenia się potężny kryształ eteryczny czarny i biały, wirujące ze sobą i ukazujące wszystkie inne barwy, jak w dwóch przeplatających się tęczach.

Kryształy Masywu Ślęży są niezwykle energetyczne – porównanie z wielokrotnym światłem Herkimera – i są bardzo często wybierane przez osoby Duchowe – spośród wielu kryształów z różnych miejsc na świecie – na kryształy do pracy osobistej, różdżki, amulety. Są doceniane przez Indian i zauważane jakby miały specjalną, inną energię. Znamy to miejsce…

 

Kryształowy Sen

Sen jest takim czasem, kiedy nasza świadomość udaje się na spoczynek, a nasza dusza pracuje na wielu poziomach i może poświęcić na to całą swoją energię. W celu wzmocnienia wibracji transformacji nocnych  można zastosować i zaprosić do współwibrowania kryształy.

Przepis na kryształowy sen:) Cztery różowe kryształy kładziemy w narożach łóżka,  dymny kryształ w osi łóżka „w nogach” a ametyst lub cytryn lub górski kryształ (lub zestaw intuicyjny połączenia tych wibracji) – ponad głową. Można też dołączyć swój osobisty kryształ  i trzymać w ręce albo w dowolnym miejscu na ciele czy przy sercu. Można kłaść kryształy na ciele w okolicach tych czakr lub części ciała, które potrzebują wg nas wsparcia.

W czasie snu czy relaksacji w takim układzie – nasza energia łączy się z wibracjami kryształów i tworzy strukturę wibracyjną otaczającą nasze ciało – rodzaj delikatnie emanującego walca dookoła ciała, mgły puszystej krystalicznej. Działa  głównie na poziomie otwierania czakry serca i zwiększania poczucia bezpieczeństwa, spokoju działania w obecnym świecie, w związkach z ludźmi i miłości do nich bez potrzeby zwrotu – zakotwiczanie w intencji doświadczania we śnie wibracji bezwarunkowej miłości.

W czasie nocnym – w snach – często pokazują się i uwalniają lęki dotyczące starych spraw z przeszłości oraz związków – partnerskich, rodzinnych czy zawodowych – są one nam pokazywane zwykle jako symbole i obrazy.  Towarzyszą nam w tym procesie wszyscy nasi Opiekunowie i dodatkowo zaproszone Istoty Krystaliczne. Energia poruszona podczas snu jest transformowana i rozpuszczana przez wibracje dookoła ciała. Biorą w tym udział –  kryształ dymny, który doskonale wspiera naszą strefę lękową, ametyst od rozświetlania świadomości w dalszej drodze i w odwadze patrzenia na trudne sprawy czy cytryn rozweselający rzeczywistość, dający nam spokojniejsze relacje ze światem oraz kwarc różowy, który zwiększa w nas stopień błogości i rozanielenia na co dzień – dojścia do Pełni Energii:).