Dzika Pierwotna Wiedza Matki Ziemi

przemówiła do mnie niedawno kobieta afrykańska…

a może bardzo stara Indianka…

niezwykłe, wzruszające, poruszające serce spotkanie…

poczułam esencję życia…

pomiędzy zasłonami cywilizacji…

Karneol – Dzika Pierwotna Wiedza Matki Ziemi

Karneol sięga swoimi korzeniami w głąb Ziemi i tworząc tam swoje konstelacje zapala naszą żarliwość do życia.

Tak, nasze życie z natury jest żarliwe, płynne, wirujące i stabilne jednocześnie. Jest wszystkimi żywiołami, jest roślinami i zwierzętami w nas – ich aspektami mocy i przepływami życiodajnej siły.

Tak jak zwierzę, czy roślina nasyca się życiem, tak możemy nasycić nasze ciało i życie wszystkim co zwierzęce, roślinne – naturalnością, myśleniem tylko o danej chwili, niemartwieniem się, instynktem przetrwania i intuicją, nieustannym optymizmem i niepamiętaniem złego, ani dobrego, niczego…

Byciem uosobieniem sił planety – tym jest Natura w nas – naszą siłą.

Obyśmy dbali o te siły w każdym aspekcie naszego ciała i umysłu, w chwili wypoczynku byli jak tygrys pod drzewem – czujni i całkowicie rozluźnieni.
 W chwili działania byli szybcy jak gepard i wytrzymali jak antylopa, czy powolni jak żółw, albo jeszcze  bardziej powolni – jak prędkość rośnięcia kryształów…

W chwili narodzin, kreacji i seksualności niech będzie nam dana wolność i bezkres możliwości, przyjemności i spełnienia zgodnie z naszym rytmem, ze swobodnym odkrywaniem nowego i cieszeniem się nim.

W chwilach zranienia, smutku i choroby niech nam będzie dane naturalne samozdrowienie, dochodzenie do równowagi i balansu: wody i materii stałej.

W chwili jedzenia, spania, trawienia czy myślenia niech dane nam będzie właściwe wydzielanie wszelkich soków i substancji .

Te chwile  życiodajne dla każdego ze światów są identyczne.
Karneol jest błogosławieństwem Ziemi dla wszystkich jego dzieci i połączeniem ich z duszą, ciałami niebieskimi i istotą stworzenia. Daje nam impulsy do wzmocnienia wchłaniania pokarmu dla ciała i przyjmowania życia jako daru dla duszy.

Usprawnia sfery witalności seksualnej  i zmysłowości  w harmonii dla siebie i partnera.  Opiekuje się jakością krwi, ciężarnymi i procesami pojawiania się życia – porodem dziecka, jak i twórczością umysłu i serca – kreacji mocno opartej na wdzięczności do Ziemi. 

Łączy ciało z duszą – daje zrozumienie tego co nieuchwytne z materią.

Pomaga w zrozumieniu siebie, przywraca harmonię zrozumienia sensu życia i jego cykli – co odwzorowują cykle biologiczne kobiety oraz układy i gruczoły ciała ludzkiego. Głównie opiekuje się brzuchem, jelitami i organami płciowymi. 

Niech impuls karneolu otwiera nas na życie pełne nasycenia i stabilności.